Agregaty prądotwórcze

Dobór, montaż i instalacja agregatów prądotwórczych o mocy 1kw-3,6MW

Agregatami prądotwórczymi zajmujemy się profesjonalnie od 2008 roku. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na precyzyjny dobór, montaż i instalację agregatów prądotwórczych we wszystkich dostępnych na rynku mocach. Instalujemy nowe jak i używane agregaty prądotwórcze. Zajmujemy się tematem kompleksowo – od rozładunku do uruchomienia. Instalujemy agregaty otwarte (przeznaczone do montażu w pomieszczeniu) oraz zabudowane odporne na warunki atmosferyczne. W przypadku agregatów otwartych oferujemy kompletne wyposażenia pomieszczenia agregatowni: czerpnie powietrza, wyrzutnie powietrza, odprowadzenie spalin. Wykonujemy także fundamenty pod montaż agregatu.

Współpracujemy z wiodącymi markami producentów na świecie. Zapewniamy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Uruchamiamy jednostki używane.

Serwis stacjonarnych agregatów prądotwórczych

Serwisujemy jednostki prądotwórcze o mocach do 1MVA. Wykonujemy niezbędne prace naprawcze przy agregatach, które nie dają się uruchomić, pracują nierównomiernie. Naprawiamy układy automatyki oraz sterowania agregatem. Zapewniamy pełen serwis i diagnostykę akumulatorów.

Przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne stacjonarnych agregatów prądotwórczych

Każdy agregat prądotwórczy, podobnie jak samochód, wymaga regularnych przeglądów.Aby utrzymać jednostkę prądotwórczą w dobrym stanie należy wykonywać regularne okresowe przeglądy. W zakres takiego przeglądu wchodzi:

– oględziny zespołu oraz miejsca jego zamontowania
– oględziny układu elektrycznego i szaf automatyki
– oględziny układu wentylacji i zasilania powietrzem
– oględziny czystości filtrów powietrza / wymiana
– kontrola płynu chłodniczego pod kątem temperatury zamarzania / wymiana
– kontrola ładowania akumulatorów oraz ich ogólny stan / wymiana
– wymiana oleju oraz filtrów oleju i filtrów paliwa
– sprawdzenie stanu połączeń elektrycznych
– uruchomienie zespołu prądotwórczego oraz sprawdzenie działania automatyki SZR
– sprawdzenie działania wyłączników bezpieczeństwa – grzybki STOP AWARYJNY
– wykonanie pomiarów rezystancji izolacji uzwojeń prądnicy (jeżeli jest taka potrzeba)

Wykonany przegląd jest dokumentowany protokołem przeglądu gwarancyjnego/pogwarancyjnego. Następny przegląd należy wykonać nie później niż 12 miesięcy od ostatniego przeglądu. Termin ten należy skrócić przy każdej modyfikacji zespołu prądotwórczego  i/lub jego instalacji elektrycznej oraz każdorazowo przy stwierdzeniu nieprawidłowości w jego pracy.

Naprawa prądnic agregatów prądotwórczych

Prądnice agregatów prądotwórczych ulegają awariom, tak jak każde urządzenie techniczne. Przyczyną uszkodzenia prądnicy może być jej przeciążenie, zawilgocenie, duże skoki obciążenia, przegrzanie itp. Jako firma zajmujemy się kompleksowo naprawami prądnic produkcji MeccAlte, Leroy Somer, Stanford, FG Wilson, Sincro.

Objawami uszkodzenia prądnicy agregatu prądotwórczego są:

– brak napięcia na stykach wyjściowych
– bardzo niskie napięcie na gniazdach – np. ok 30V
– niestabilne napięcie przy zmianie obciążenia
– uszkodzenia mechaniczne przewodów i uzwojeń

Montaż układów Samoczynnego Załączania Rezerwy SZR oraz ręcznych przełączników sieć-agregat

Aby agregat podłączyć do sieci elektrycznej budynku należy wykonać odpowiednie przyłącze agregatu.

Można do tego wykorzystać:

– ręczny przełącznik SIEĆ – 0 – AGREGAT
– układ automatyki ze stycznikami SIEĆ AGREGAT z wykluczeniem mechanicznym i elektrycznym
– układ automatyki z przełącznikiem z napędem SIEĆ – 0 – AGREGAT

Nasza firma instaluje każdą konfigurację układów SZR. Dbamy aby zachowane były standardy bezpieczeństwa i wymogi zakładów energetycznych.  Dobieramy konkretną konfigurację w zależności od mocy i potrzeb Inwestora.

Serwisujemy także istniejące układy przełączające. Zajmujemy się wymianą styczników i przełaczników ręcznyh i z napędem.

Synchronizacja agregatów prądotwórczych o mocy powyżej 200kVA

Synchronizacja agregatów prądotwórczych jest możliwa do wykonania dla jednostek wyposażonych w elektroniczny regulator obrotów i elektroniczną regulację napięcia. Całość należy połaczyć ze sterownikiem synchronizacji jednostki. W naszej praktyce współpracujemy z producentem sterowników, który ma olbrzymie doświadczenie w tym temacie.

Wykonujemy modyfikację agregatów prądotwórczych pod kątem synchronizacji z siecią lub drugim agregatem prądotwórczym. Wykonujemy niezbędne modyfikacje instalacji elektrycznych obiektów pod kątem włączenia agregatu prądotwórczego w synchronizacji.

Wykonanie instrukcji współpracy z zakładem energetycznym

Każda instalacja stacjonarnego agregatu prądotwórczego  wymaga uzgodnień z lokalnym dostawca energii elektrycznej. Zakład energetyczny może wymagać sporządzenia tzw. Instrukcji współpracy z zakładem energetycznym w zakresie zasilania awaryjnego. Jest to dokument, który określa sposób działania jednostki prądotwórczej i sposób jej przyłączania do sieci. Zawiera on schemat przyłączeniowy oraz zasadę działania obsługi i/lub automatyki zespołu.

Jako firma wykonujemy indywidualne instrukcje współpracy z zakładami energetycznymi.

 

Zadzwoń tel. 730 200 070

ELEKTRYK BYDGOSZCZ

KLIKNIJ ZADZWOŃ TEL 887 774 56