Usługi elektryczne

Wykonywanie instalacji elektrycznych

Wykonujemy zarówno standardowe jak i nietypowe instalacje elektryczne budynków mieszkalnych i przemysłowych. Pracujemy zarówno w oparciu o projekty elektryczne, jak i pod indywidualne wymagania Inwestora. Posiłkujemy się najlepszymi dostawcami osprzętu elektrycznego. Wykorzystujemy tylko sprawdzone i niezawodne rozwiązania

Usuwanie awarii elektrycznych

Każda instalacja elektryczna może ulec awarii. Jeżeli w instalacji dzieje się coś złego – np. wyrzuca zabezpieczenie to należy to sprawdzić i wyeliminować przyczynę błędu. Niektóre awarie są szybko i łatwo diagnozowalne. Inne natomiast mogą przysporzyć wielu kłopotów i należy poświęcić im dużo czasu. Takie sytuacje mają często miejsce w instalacji, która była naprawiana i modernizowana przez niewykwalifikowanych fachowców o wątpliwej reputacji technicznej. Zdarza się także, że montaż nowej części instalacji jest bardziej wskazany niż drążenie tematu i długotrwałe rozwiązywanie zagadek.

Naprawa urządzeń elektrycznych

Jako firma zajmujemy się serwisem wielu urządzeń elektrycznych. Zaliczają się do nich: silniki elektryczne, lampy różnego rodzaju, maszyny przemysłowe.  Często podejmujemy się naprawy urządzeń, które nie posiadają dokumentacji technicznej. Do każdej naprawy podchodzimy indywidualnie.

Pomiary elektryczne

Posiadamy uprawnienia SEP do wykonywania pomiarów elektrycznych:

– pomiar skuteczności ochrony przeciwporażeniowej
– pomiar rezystancji izolacji
– pomiar rezystancji uziemienia – instalacji uziemiającej i odgromowej
– pomiary natężenia oświetlenia

Pomiary wykonujemy także w strefie zagrożenia wybuchem EX. Dysponujemy sprzętem pomiarowym, który posiada świadectwa wzorcowania. Wszystkie pomiary elektryczne wykonujemy rzetelnie, a interpretację wyników przekazujemy Inwestorowi.

Pomiary oświetlenia

Pomiary oświetlenia to często wymagany dokument przy badaniu stanowiska pracy. Badanie takie wykonujemy zawsze po zmierzchu przy włączonym oświetleniu sztucznym. Badanie zakończone protokołem wraz z interpretecją wyników. Pomiar natężenia oświetlenia zawsze konfrontujemy z wymaganiami normy PN-EN 12464-1 „Światło i oświetlenie – Oświetlenie miejsc pracy”

Wymiana opraw lamp oświetlenia ulicznego

Wykonujemy wymianę lamp (żarówek) oraz całych opraw oświetlenia ulicznego. Współpracujemy z firmami podnośnikowymi. W zależności od konkretnego przypadku możemy wymienić tylko źródło światła (np żarówkę wysokoprężną) lub całą oprawę na tradycyjną lub LED. W każdym przypadku dbamy, by nie pogorszyć warunków oświetleniowych.

Montaż rozdzielni elektrycznych i złączy kablowych.

Przy każdej inwestycji elektrycznej mamy do czynienia z rozdzielnicą elektryczną. Dotyczy to zarówno nowych instalacji, jak i tych już istniejących. Wykonujemy rozdzielnie elektryczne na zamówienie i pod wymagania Inwestora. Prefabrykat przygotowujemy u nas na warsztacie, całość montujemy na miejscu przeznaczenia. Zajmujemy się wielokrotnie wymianą starych żeliwnych rozdzielnic na nowe estetyczne i bezpieczne, wykonane z włókna szklanego i podobnych tworzyw.

Instalacje monitoringu i telewizji przemysłowej CCTV

Wykonujemy indywidualne zlecenia na montaż telewizji przemysłowej wraz z rejestracją obrazu.  Wykorzystanie wyłącznie profesjonalnych urządzeń rejestrujących i kamer zapewnia maksimum bezpieczeństwa i niezawodności przy rozsądnej cenie. Wykonujemy instalacje z kamerami stałymi, obrotowymi i do podglądu na podczerwień (kamery nocne).

Instalacje alarmowe

Wykonujemy instalacje alarmowe wraz z wykorzystaniem czujników obecności i centralek alarmowych. Całość projektujemy pod kątem indywidualnych wymagań i pod konkretny przypadek. Stosujemy sprawdzone urządzenia, które łączą bezpieczeństwo i niezawodność działania. Zdalny podgląd stanu instalacji wraz z powiadamianiem SMS i email to dziś standard.

Podłączanie kuchni indukcyjnych, piekarników, klimatyzacji

Wykonujemy elektryczne podłączenia sprzętu AGD – piekarników, kuchenek indukcyjnych, pieców, urządzeń klimatyzacyjnych i podobnych. Posiadamy niezbędną wiedzę i uprawnienia SEP, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania oraz spełnienie wymogów producenta dotyczących gwarancji.

 

Zadzwoń tel. 730 200 070

ELEKTRYK BYDGOSZCZ

KLIKNIJ ZADZWOŃ TEL 887 774 56